Rybacka Lokalna Grupa Działania

  
  

 Strona internetowa opracowana przez Rybacką Lokalną Grupę Działania "Roztocze"
współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Priorytetu 4
"Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej", zawartego w Programie Operacyjnym "Rybactwo i Morze"
na lata 2014-2020 w zakresie działania "Koszty bieżące i aktywizacja".

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/virtual/r/rlgdroztocze/htdocs/strona/templates/rlgdroztocze/functions.php on line 180

Projekt współpracy międzyregionalnej „ Złota Łuska” realizowany będzie przez 5 grup RLGD/LGD, które mają wspólnie wypracowany cel zmierzający do rozwoju sektora rybackiego, którym jest „Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej poprzez podjęcie działań mających na celu zachowanie tradycji lokalnych na obszarach rybackich i popularyzację spożycia ryb słodkowodnych”. Idea realizacji partnerskiego Projektu współpracy międzyregionalnej „Złota Łuska” przez Rybacką Lokalną Grupę Działania „Roztocze”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „W dolinie Tyśmienicy i Wieprza”, Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej”, Lokalną Grupę Działania „Owocowy Szlak” oraz Lokalną Grupę Rybacką „Bielska Kraina”, wynika ze zdiagnozowanych potrzeb w zakresie popularyzacji spożycia ryb słodkowodnych oraz realizacji działań na rzecz zachowania tradycji lokalnych, a szczególnie tradycji związanych z rybactwem. Dzięki realizacji szkoleń i konferencji podniesiony zostanie poziom wiedzy przedstawicieli sektora rybackiego i społecznego na temat popularyzacji produktów rybnych oraz podjęcie działań mających na celu zachowanie tradycji lokalnych i zwiększenie spożycia zdrowych ryb słodkowodnych. Rezultatem działań wynikającym z realizacji planowanego projektu współpracy będzie stałe podnoszenie wiedzy w celu popularyzacji spożycia ryb słodkowodnych oraz oznakowania miejsc i obiektów serwujących dania rybne z lokalnych hodowli. W tym celu stworzony zostanie „Lubelsko- Podkarpacki Szlak Karpia”, który będzie źródłem aktualnej wiedzy o miejscach, w których serwowane są potrawy z ryb zarówno dla mieszkańców jak i turystów odwiedzających tereny Wschodniej Polski. Promocyjnym działaniem będzie również realizacja filmu promującego zarówno szlak karpia jak i gospodarstwa rybackie z terenów województwa podkarpackiego i lubelskiego. Wspomniany film ukaże tradycje i zwyczaje kultywowane od pokoleń w gospodarstwach rybackich. Ponadto wydana zostanie ulotka z mapą „Lubelsko- Podkarpackiego Szlaku Karpia”, która będzie rozdawana uczestnikom wydarzeń promocyjnych i podmiotom oznaczonym znakiem „Złota Łuska”. Do promocji spożycia ryb pochodzących
z gospodarstw rybackich naszych rybaków posłuży również wydany przewodnik kulinarny z przepisami na potrawy rybne pochodzące z grup rybackich biorących udział w realizacji projektu współpracy międzyregionalnej „Złota Łuska”.
Zarówno wydarzenia szkoleniowe, promocyjne jak i wizyty studyjne organizowane przez każdą LGD będą miały na celu zwiększenie zapotrzebowania spożycia potraw z ryb oraz zachęcenia by tradycja i zwyczaje rybackie trwały w lokalnej społeczności w sposób nieprzerwany.
Dzięki realizacji projektu współpracy międzyregionalnej „Złota Łuska” wzrośnie poziom wiedzy o zdrowej i ekologicznej hodowli ryb, zostanie ukazana pozytywna strona kultywowania tradycji społecznych oraz rybackich wśród uczestników projektu z obszaru RLGD „Roztocze”. Dzięki realizacji projektu współpracy międzyregionalnej zostanie osiągnięty wskaźnik oddziaływania dla celu ogólnego, którym jest wzrost poziomu wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych i społecznych wśród uczestników z obszaru RLGD „Roztocze”.

W ramach projektu zorganizowane zostaną:
1. Dwudniowa konferencja oraz imprezy promujące sektor rybacki na obszarze LGR "PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ",
2. Konferencja i wizyta studyjna na obszarze LGR "BIELSKA KRAINA",
3. Edukacyjne pokazy kulinarne oraz wizyta studyjna na obszarze RLGD "ROZTOCZE",
4. Konferencja i wizyta studyjna na obszarze LGD "OWOCOWY SZLAK”,
5. Konferencja i wizyta studyjna na obszarze LGR "W DOLINE TYŚMIENICY I WIEPRZA",
6. Materiały promocyjne i reklamowe


Zgodnie z założeniami Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014-2020 podczas konferencji, szkoleń i wyjazdów studyjnych czy imprez promocyjnych wszyscy uczestnicy będą systematycznie informowani o celach zadania oraz wsparciu unijnym. Wszystkie materiały szkoleniowe, dokumenty, listy obecności uczestników zostaną oznaczone zgodnie z Księgą Wizualizacji obowiązującą w PO Rybactwo i Morze 2014-2020. Ponadto materiały promocyjne, publikacyjnych które będą niezbędne podczas szkoleń i konferencji czy imprez plenerowych, zostaną oznakowane zgodnie z Księgą Wizualizacji znaku PO RYBY 2014-2020 wraz z opracowanym logiem Projektu współpracy międzyregionalnego „Złota Łuska”.